Informace

pro rodiče

Vážení rodiče,

děkujeme Vám za přihlášení Vašeho dítěte do lyžařského kurzu „Lyžujeme se sluníčkem“ a věříme, že budete i v letošním roce spokojeni.

CO ZABALIT DÍTĚTI S SEBOU?

  • Lyžařskou výzbroj – dobře připravené lyže (hole nejsou potřeba), seřízené bezpečnostní vázání, obuv, přilbu – vše jen v případě, že nebudete mít vybavení zapůjčeno od nás
  • Náhradní oblečení – pro případ špatného počasí
  • Spodní vrstva funkční termoprádlo, ideální nejen pro lyžování (Moira, Sensor, Klimatex).
  • Lyžařské (sluneční) brýle
  • Náhradní lyžařské rukavice a teplé ponožky

Dítě by z mateřské školy mělo odjíždět již v lyžařském oblečení. Lyžařskou obuv pomůžeme dětem obout až na místě. Lyže si děti mohou po celou dobu kurzu ponechat v úschově v místě konání kurzu zdarma. Vlastní i zapůjčenou lyžařskou obuv si vozí děti domů k vysušení.

DŮLEŽITÉ!!!

Viditelně dětem označte vlastní lyžařské vybavení (lyže, obuv, brýle, přilbu), běžnou obuv i zavazadlo, ve kterém budou mít sbaleny ostatní věci.

Jídlo a pití:

Pro účastníky celodenních variant kurzů bude zajištěn oběd v restauraci v areálu. Pro účastníky půldenních variant se počítá s přestávkou na svačinu (nutno vzít s sebou, popř. ze školky). Dětí mají po celou dobu výuky k dispozici teplý čaj.

Závody:

Poslední den kurzu je pro všechny děti připraven lyžařský závod a karneval. Závod je přizpůsoben aktuálním dovednostem dětí. Masky na karneval vlastní. Účast rodičů vítána!

Účast rodičů:

Rodiče se mohou kdykoliv přijet podívat, nemohou však využívat společnou dopravu. Prosíme rodiče, aby působili pouze v roli diváků a nezasahovali do výuky.

Několik poznámek k lyžařské výuce:

Jedná se o skupinovou výuku. Děti budou zařazeny do skupin přímo v místě konání kurzu dle jejich dovedností a věku. Postup ve výuce závisí na nejslabším členu skupiny. Výuka probíhá primárně v dětské lyžařské školce s lanovým vlekem (pojízdným kobercem – Přemyslov).

Ve chvíli, kdy všechny děti ve skupině umí bezpečně zastavit v pluhu a oblouk v pluhu, pokračuje výuka na veřejné sjezdovce. Pokud bude některé z dětí postupovat ve výuce výrazně rychleji než zbytek skupiny, bude přeřazeno do vyšší skupiny.

Zrušení účasti dítětě z důvodu nemoci:

V případě zrušení účasti z důvodu nemoci, zranění znemožňujícího účast na akci nebo vážných osobních důvodů (dle podmínek pojišťovny) účastníka, může účastník nebo jeho zákonný zástupce uplatňovat vzniklou škodu na smluvní pojišťovně organizátora akce (výše plnění je plně v kompetenci smluvní pojišťovny).

Termíny a časy mohou být na základě nepříznivých podmínek změněny (o tom, zda jsou podmínky pro výuku vyhovující rozhoduje organizátor).